Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Beliniz ağrıyor mu ?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Tutorial Beliniz ağrıyor mu ?

Davul çalarken beliniz ağrıyor mu ? 1 aydır ders alıyorum başladıktan bir süre sonra belim ağrımaya başlıyor ve bıraktıktan 1 saat sonra anca geçiyor . Dik oturmamaktan falan mı kaynaklanıyo acaba? Dikkat ediyorum dik durmaya fakat yinede ağrıyor ne yapmak lazım ?

-- Önek e ne seçeceğimi şaşırdım .. düzeltirseniz sevinirim sayın modlar.

sNbrK isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Davul çalarken beliniz ağrıyor mu ? 1 aydır ders alıyorum başladıktan bir süre sonra belim ağrımaya başlıyor ve bıraktıktan 1 saat sonra anca geçiyor . Dik oturmamaktan falan mı kaynaklanıyo acaba? Dikkat ediyorum dik durmaya fakat yinede ağrıyor ne yapmak lazım ?

-- Önek e ne seçeceğimi şaşırdım .. düzeltirseniz sevinirim sayın modlar.
    Kendi cevabını vermişsin.Ama unutmaki insanoğlu tembeldir fark etmedende olsa eğiliyorsundurBelki dik oturmak için belini fazla zorluyorsundur.

Yorum

Davul kullanmadığım için neye oturduğunu bilemeyeceğim ama. Arkanı yaslayabileceğin uzun bir yer yok heralde. Sen bateriye iyice sokul ve belini dik tut. Elektro çalanlandada vardır bu olay.
      Şöyle açayım: Belin dik olsun ama omuzlarını falan oynata bilirsin. Sırtının yarıdan fazlası dik olması lazım.

Yorum

Belin ağrıyorsa bu sırt kaslarının zayıflığına işarettir, sırt kaslarını güçlendirmen için vücut geliştirme yapmanı tavsiye ederim. Öncelikli olarak ters mekik ve ardından deadlift hareketlerini uyguladığın taktirde bel ağrısını unutursun.

Yorum

Lord Sparhawk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Belin ağrıyorsa bu sırt kaslarının zayıflığına işarettir, sırt kaslarını güçlendirmen için vücut geliştirme yapmanı tavsiye ederim. Öncelikli olarak ters mekik ve ardından deadlift hareketlerini uyguladığın taktirde bel ağrısını unutursun.
          Olaya farklı bir bakış açısı. Kesinlikle öneririm. Duruşundan, yürüyüşüne kadar her şeyin değişir. Sağlam durursun

Yorum

Lord Sparhawk'ın da dediği gibi sırt kaslarını geliştirici egzersizler yap ve olabildiğince eğik durmamaya çalış..Ayrıca konu başlığına önek olarakta "Arıza" yazabilirsin..

Yorum

arkadaşların dediği gibi kaslarında yetersizlik varsa davul çalarken eğilme gibi nedenlerden dolayı sırt ağrısı olur genelde.özellikle yeni başlayanlarda daha çok olur çünkü kendilerini kasarak çaldıkları için ağrı daha da fazla olur..

Yorum

Aslında kasmıyorum kendimi hiç . Galiba dediğiniz gibi bel sorunum var ..

Yorum

Oturduhun Taburendende kaynaklanıyor kendini kaptırıyorsun bateriye öne doru eğiliyorsun ve bel ağrıması gibi şeyler oluyor sonradan ama bir sürealıştıktan sonra geçer

Yorum

vücudunu tam ısıtmadan vucudun hamken davulun başına geçme gibi bir alışkanlığın varsa bu da büyük etken..

Yorum

gkygky isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      Oturduhun Taburendende kaynaklanıyor kendini kaptırıyorsun bateriye öne doru eğiliyorsun ve bel ağrıması gibi şeyler oluyor sonradan ama bir sürealıştıktan sonra geçer
                      Alıştıktan sonra bel ağrısı mı yoksa bel ağrısından duyduğum rahatsızlık mı geçer ?

naziii isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      vücudunu tam ısıtmadan vucudun hamken davulun başına geçme gibi bir alışkanlığın varsa bu da büyük etken..
                      Bununda etkisi var .. Çoğu zaman gittiğim gibi başına geçiyorum. Ne yapılması gerekir en azından ?

Yorum

Belinden Hastaysan onu bilemem ama Bateri yüzünden belin arıyosa belli bi süreden sonra yani alıştıktan sonra geçer

Yorum

sNbrK isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          Alıştıktan sonra bel ağrısı mı yoksa bel ağrısından duyduğum rahatsızlık mı geçer ?

Bununda etkisi var .. Çoğu zaman gittiğim gibi başına geçiyorum. Ne yapılması gerekir en azından ?
                          direk geçiyorsan ağrı yapması normal belinden hasta olduğunu düşünme belinden hasta değilsindir büyük ihtimalle.basit kol ve bacak açmalarını yap önce.daha sonra bileklerini basit vuruş ve tuşe hareketleriyle ısıt biraz.ayak bileklerinide biraz ısıt.bu dediklerim en fazla 10 dk sürecek egzersizler.daha sonra davulun başına otur yavaş ve basit ritimlerle başla sonra kafana göre takıl istediğini çal..bu yaptığın hareketlerden sonra kolay kolay ağrı çekmezsin.twin kullanıyorsan ayak bileklerini ve bacaklarını biraz ısıt hızlı twinlerde kramp ve kasılmalarla karşılasabilirsin

Yorum

İlk başlarda bendede olmuyor değildi hele kicki oturtucam diye daha feci bir hal alıyordu daha sonra mekik çekmeye başladım gayet iyi geliyor ve karın kasların gelişir dene bence

Yorum

Çok teşekkürler. Deneyeceğim.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X